Nature Special Orange

16.052 ден26.568 ден (-10%)

Clear
Спореди

Душекот Nature Special Orange е дел од Nature колекцијата на Dream by Almak кој во својот состав содржи џебни јадра со 14 см висина, комбинација од Bodycare Kovafoam ХР пена со поголема и помала еластичност, а над ХР пената има 6 см мемори пена која создава голема удбоност и луксузно спиење на душекот.

Навлаката на душекот во својот состав содржи 60% памук во комбинација со сребрени нити.

Одличниот дизајн на душекот кој е комбинација на штоф со навлака за душеци и патентите во боја даваат голема ексклузивност на душекот и перфектно преспиени ноќи.

Состав:

– Џебно јадро

– Bodycare Kovafoam ХР пена

– Мемори пена 6 см

– Антиалергиски силиконизирани влакна

– Поликотон обвивка

– Високо квалитетна навлака

Висина на душек: 28 см

Дополнителни информации

Димензии

120cm x 200cm, 140cm x 200cm, 160cm x 200cm, 180 x 200 cm, 90cm x 200cm

Мени