Maldivi

16.974 ден28.044 ден (-10%)

Clear
Спореди

Душек Малдиви е еден од најлуксузните душеци од брендот Dream by Almak, кој е составен од високоеластична Sleepcomfort ХР пена која се произведува по специјални барања на Almak, и има голема еластичност и густина што придонесува голема удобност на душекот и кралски ноќи.

Комбинацијата на високоеластичната ХР пена и 8 см мемори пена создава луксузно прилагодување на Вашето на душекот Малдиви.

Навлакaта на душекот е изработена исто така по специјални барања на Dream by Almak која е составена од вискоза 70% и Bamboo влакна 30% и е збогатена со сребрени нити.

Во составот на душекот има и 3Д воздушна трака кој овозможува поголема цирклулација на воздухот во душекот.

Состав:

– Високоеластична ХР пена 45/50

– Мемори пена 8 см

– Антиалергиски силиконизирани влакна

– Поликотон обвивка

– Високо квалитетна навлака

Висина на душек: 24 см

Дополнителни информации

Димензии

120cm x 200cm, 140cm x 200cm, 160cm x 200cm, 180 x 200 cm, 90cm x 200cm

Мени