Nature Medium-Blue Ocean

13.561 ден23.247 ден (-10%)

Clear
Спореди

Душекот Nature Medium Blue Ocean е дел од Nature колекцијата на Dream by Almak кој е составен од џебни јадра со 14 см висина, над џебните јадра има високо еластична Kovafoam ХР пена, а над пената има 2 см мемори пена.

Навлаката на душекот е изработена по специјални барања на Dream by Аlmak, а во својот состав содржи 60% вискоза, 10% памук, 20% bamboo влакна и 10% кашмир.

Овој душек е наменет за луѓе кои сакаат душек со поголема еластичност и поголема мекост.

Одличниот дизајн на душекот кој е комбинација на штоф со навлака за душеци и патентите во боја даваат голема ексклузивност на душекот и перфектно преспиени ноќи.

Состав:
– Џебно јадро
– Bodycare Kovafoam ХР пена
– Мемори пена 2 см
– Антиалергиски силиконизирани влакна
– Поликотон обвивка
– Високо квалитетна навлака

Димензии: 90х200х25 см

Висина на душек: 25 см

Дополнителни информации

Димензии

120cm x 200cm, 140cm x 200cm, 160 cm x 90 cm, 180 x 200 cm, 90cm x 200cm

Мени