TDF Prestige

81.163 ден90.182 ден (-10%)

In stock

Спореди

Модерна и луксузна гарнитура која има механизам од најновите генерации, односно sofabed механизам, кој е специјално направен за да се користи за спиење.

Механизмот има високо квалитетен душек кој е составен од ХР пена и мемори пена со што се овозможува квалитетно и удобно спиење на овој модел на гарнитура.

Душекот во својот состав има ХР пена која се произведува специјално за потребите на Алмак.

Исто така душекот има 3Д воздушна трака за поголема циркулација на воздухот низ душекот.

 

Sofabed механизмот е италјански производ на кој што самиот производител дава 5 годишна гаранција, и доделува сертификат за употреба кој е светски признат.

Оваа гарнитура е изработена со екстра луксузни штофови кои придонесуваат за модерен и луксузен изглед на гарнитурата.

Седиштата на оваа гарнитура се изработени од високо квалитетна ХР пена кои се обработени на CNC машина за сунгер за поголем комфорт при седењето.

Мени