Nature Soft-Green

14.483 ден25.646 ден (-10%)

Clear
Спореди

Душекот Nature Soft-Green е дел од Nature колекцијата од Dream by Almak кој е составен од џебни јадра со 14 см висина, над џебните јадра има високо еластична Kovafoam XP пена и над пената има 5 см мемори пена која придонесува вистински комфорт на душекот.

Навлаката на душекот е SaniDorm која во својот состав има 80% памук и е многу нежна на допир и придонесува за поголема удобност и прилагодување на телото на душекот.

Одличниот дизајн на душекот кој е комбинација на штоф со навлака за душеци и патентите во боја даваат голема ексклузивност на душекот и перфектно преспиени ноќи.

Состав:

1. Џебно јадро

2. Bodycare Kovafoam ХР пена

3. Мемори пена

4. Антиалергиски силиконизирани влакна

5. Поликотон обвивка

6. Висококвалитетна SaniDorm навлака од памук

Висина на душек: 29 см

Дополнителни информации

Димензии

120cm x 200cm, 140cm x 200cm, 160cm x 200cm, 180 x 200 cm, 90cm x 200cm

Мени