BoxSpring Stil

35.837 ден45.326 ден (-10%)

140x200160x200180x200
Clear
Спореди
  • Моделот може да биде изработен само во штоф
  • Ако моделот е со еко кожа, душекот ќе биде во штоф најблизок до бојата на еко кожа.
  • Со моделот следува душек Blue Ocean

Душекот Nature Medium Blue Ocean е составен од џебни јадра со 14 см висина, над џебните јадра има високо еластична Kovafoam ХР пена, а над пената има 2 см мемори пена.

Навлаката на душекот е изработена од 60% вискоза, 10% памук, 20% bamboo влакна и 10% кашмир.

Одличниот дизајн на душекот кој е комбинација на штоф со навлака за душеци и патентите во боја даваат голема ексклузивност на душекот и перфектно преспиени ноќи.

Состав:
1. Џебно јадро
2. Bodycare Kovafoam ХР пена
3. Мемори пена 2 см
4. Антиалергиски силиконизирани влакна
5. Поликотон обвивка
6. Високо квалитетна навлака

Висина на душек: 25 см

 

Дополнителни информации

Димензии

140cm x 200cm, 160cm x 200cm, 180 x 200 cm

Мени