BoxSpring Smart

40.386 ден45.169 ден (-10%)

140x200160x200180x200
Clear
Спореди

Нова генерација на лежаи (Boxsprings) која изгледа многу модерно и лесно се вклопува во секој простр.

Лежајот Смарт на страничните делови има 4 фиоки кои Ви обезбедува простор за Вашата постелнина.

  • * Можност за одбирање од преку 100 бои на штофови и еко кожа
  • Се изработува во три димензии
  • Со моделот следува душек Blue Ocean

Душекот Nature Medium Blue Ocean е составен од џебни јадра со 14 см висина, над џебните јадра има високо еластична Kovafoam ХР пена, а над пената има 2 см мемори пена.

Навлаката на душекот е изработена од 60% вискоза, 10% памук, 20% bamboo влакна и 10% кашмир.

Одличниот дизајн на душекот кој е комбинација на штоф со навлака за душеци и патентите во боја даваат голема ексклузивност на душекот и перфектно преспиени ноќи.

Состав:
1. Џебно јадро
2. Bodycare Kovafoam ХР пена
3. Мемори пена 2 см
4. Антиалергиски силиконизирани влакна
5. Поликотон обвивка
6. Високо квалитетна навлака

Висина на душек: 25 см

Дополнителни информации

Димензии

140cm x 200cm, 160cm x 200cm, 180 x 200 cm

Мени